LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
Nogodīgā komercprakse, piedāvājot Apple Care PDF Drukāt E-pasts
Autors Andrejs Vanags   
Pirmdiena, 25 marts 2013 10:27

Visus patērētājus, kuri interesējas par Apple produktiem aicinām iepazīties ar  nelielu Euronews videosižetu un rakstu (sk. zemāk) par negodīgu komercpraksi Itālijā,  daļa no kuriem ir veltīta arī pēdējo gadu laikā īstenotajai negodīgai komercpraksei, piedāvājot garantijas pagarinājumu Apple Care. 

Apple standarta garantija darbojas vienu gadu un Apple Care tiek piedavāta patērētājiem, kā iespēja pagarināt šo termiņu. Diemžēl, aicinot iegādāties Apple Care patērētāji netiek informēti par to, ka visās ES dalībvalstīs patērētājiem ir tiesības vērsties pret pārdevēju sakarā ar preces neatbilstību līguma noteikumiem divu gadu laikā no preces saņemšanas. Šādas negodīgas komercprakses rezultātā patērētājiem tiek radīts maldīgs priekšstats, ka neiegādājoties Apple Care iespēja izteikt savas pretenzijas par Apple preču kvalitāti pastāv tikai viena gada laikā.

Lai gan pēc LPIAA ziņām Apple Care Latvijā šobrīd piedāvāta netiek, patērētaji var saskarties ar šo komercpraksi iegādājoties Apple preces citās ES dalībvalstīs.

Vēlamies arī izteikt atbalstu un pateicību mūsu kolēģiem no Itālijas patērētāju asociācijas Altroconsumo par ieguldījumu šīs lietas virzīšanā.

Euronews sižets un raksts angļu valodā atrodami šeit.

 

 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack