LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
Tas pats, bet atšķirīgs PDF Drukāt E-pasts
Autors Andrejs Vanags   
Trešdiena, 08 septembris 2021 14:35

picture3

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija Eiropas Komisijas Patērētāju programmas 2014.-2020. gada ietvaros realizē projektu “Same as different” (“Tas pats, bet atšķirīgs”, DG Justice and Consumers, REC—RPPI-AG-2019).

Projekta mērķis ir veikt nepieciešamos testus, lai pārliecinātos vai identiski produkti (kafija, tēja), ko pārdod Polijas, Lietuvas, Latvijas un Vācijas tirgū, ir vienādas kvalitātes. Tāpat paralēli tika veikta produktu kvalitātes pārbaude.

Projekta partneris, Polijas Nacionālais dārzkopības pētniecības institūts laboratorijas pārbaudēs melnajai tējai maisiņos konstatēja trimethyl-sulfonium cation paaugstinātu līmeni, kura apjoms pārsniedza pieļaujamo līmeni un tas skar 11 produktu paraugus, kuri tika iegādāti Latvijā. Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijas ieskatā tā ir satraucoša informācija patērētājiem, kuri iegādājas tēju maisiņos vai kafiju iepakojumā. Š.g. 7. jūnijā LPIAA vērsās LR Pārtikas un veterinārajā dienestā ar lūgumu situāciju izvērtēt.

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija turpinās sekot attīstības gaitai un informēs patērētājus par turpmākajiem soļiem.

Šis projekts ir saņēmis Eiropas Savienības Patērētāju programmas finansējumu saistībā ar dotācijas līgumu Nr.951689

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 27 septembris 2021 10:47
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack