Shopify apņemas mainīt komercpraksi, padarot iepirkšanos drošāku patērētājiem

Ziņas 19. Oktobris, 2022

Eiropas Komisija informē, ka pēc pārrunām ar EK un valstu patērētāju tiesību aizsardzības iestāžu tīklu starptautiskais e-komercijas uzņēmums Shopify ir apņēmies veikt vairākus uzlabojumus, lai padarītu iepirkšanos klientiem drošāku un panāktu atbilstību ES noteikumiem.

Shopify ir komerciāla tiešsaistes (mākoņskaitļošanas) programmatūra, ar kuras palīdzību tirgotāji var izveidot un pielāgot interneta veikalu un tirgot vairākos veidos, tostarp tīmeklī, mobilajās ierīcēs vai klātienē, kā arī izmantojot vairākus saziņas kanālus - no sociālajiem medijiem līdz tiešsaistes tirdzniecības vietām.

Pārrunās ar komersantu sākās, ka ar Eiropas Patērētāju centru (ECC-NET) starpniecību tika saņemtas daudzas sūdzības, kuru lielākais daudzums bija vērojams COVID-19 pandēmijas laikā. Sūdzības galvenokārt bija saistītas ar platformā izvietotajiem interneta veikaliem, kuros tika konstatēta nelikumīga prakse, piemēram, viltus piedāvājumi un viltus apgalvojumi par preču deficītu, viltotu preču piegāde vai savas kontaktinformācijas nenorādīšana. Komisija kopā ar patērētāju tiesību aizsardzības iestāžu tīklu un Beļģijas Ekonomikas inspekcijas ģenerāldirektorāta vadībā 2021. gada jūlijā uzsāka pārrunas ar Shopify, lai ieviestu izmaiņas, kas vērstas uz tās platformas tirgotāju nelikumīgās prakses novēršanu.

Shopify tagad ir apņēmies izveidot ātru un efektīvu "paziņojuma un rīcības" procedūru valstu patērētāju tiesību aizsardzības iestādēm un mainīt savas veidnes, lai mudinātu tirgotājus būt pārredzamākiem attiecībā pret patērētājiem.

Labas prakses pēcpusdienas mēbeļu ražotājiem un tirgotājiem Jaunā PIAA mājaslapa ir klāt!
Visas aktualitātes

Saistītie raksti