Patērētāju organizācijas aicina izmeklēt AdBlue

Ziņas 21. Jūlijs, 2023
AdBlue regulētājs uz dīzeļauto vadības paneļa.

Eiropas patērētāju organizācija (BEUC) informē, ka dažādu Eiropas valstu organizācijas aicina patērētāju aizsardzības iestādes uzsākt izmeklēšanu par dīzeļdzinēja automašīnu AdBlue sistēmu, kuras dēļ cieš tūkstošiem Eiropas patērētāju.

AdBlue ir šķidrums, kas nepieciešams daudzu dīzeļdzinēja automašīnu funkcionēšanai. Dīzeļdzinēja darbības laikā, šķidrums tiek automātiski izsmidzināts izplūdes sistēmā, lai samazinātu dažu veidu bīstamās emisijas, tajā skaitā slāpekļa oksīdu/NOx emisijas. Kad AdBlue šķidruma daudzums kļūst zemāks par noteikto līmeni, iestrādātā programmatūra palēnina automašīnu. Ja AdBlue tvertne ir tukša, tas programmatūra aptur dzinēju un neļauj to iedarbināt līdz brīdim, kad AdBlue tvertne ir atkal piepildīta.

Problēma ir tajā, ka šāda sistēma var novest pie kļūmēm, ja programmatūra nepareizi nosaka AdBlue daudzumu tvertnē. Tādas patērētāju organizācijas kā UFC-Que Choisir (Francija), Altroconsumo (Itālija), Testachats/Testaankoop (Beļģija) un OCU (Spānija) ziņo par problēmām, kuras piedzīvo patērētāji AdBlue sistēmas dēļ. Tās arī noveda pie tā, ka daudziem patērētājiem nācās apmaksāt lielus automašīnas remonta rēķinus

Altroconsumo un OCU jau iesniedza sūdzības kompetentām valsts iestādēm. Savukārt, vairākas citas patērētāju organizācijas uzsāka ziņojumu vākšanu no patērētājiem, lai apzinātu problēmas mērogu un patērētājam norādītā kaitējuma apmēru. Rezultātā tika noskaidrots, ka:

  • vairāk nekā 4,000 patērētāji no Francijas, Beļģijas un Itālijas ziņoja par problēmām ar viņu automašīnām;
  • problēma var neaprobežoties tikai ar dažiem ražotājiem. Lielākā daļa patērētāju ziņoja par problēmām ar Citroën un Peugeot automašīnām, bet aptaujas dati rāda, ka problēma var skart arī citus automašīnu ražotājus;
  • patērētājiem nācās maksāt lielu naudu par automašīnu remontu. Piemēram, Francijā vidēji remonta summa sasniedza 921 EUR, bet Itālijā - apmēram 1,000 EUR.

Šobrīd, patērētāju organizācijas vēlas panākt problēmas izmeklēšanu ES mērogā, kā arī automašīnu ražotāju un pārdevēju rīcību, novēršot AdBlue sistēmas problēmas, brīdinot par tām patērētājus, kā arī nodrošinot automašīnu bezmaksas remontu.

Ja tūrisma operators maina ceļojuma noteikumus Eiropas enerģijas nabadzības mazināšana taisnīgākai pārejai
Visas aktualitātes

Saistītie raksti