Patērētāju asociācija iegūst tiesības celt kolektīvās prasības

Ziņas 20. Marts, 2024
Cilvēks spiež uz svaru pogu, izvēloties taisnīgumu

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (LPIAA) ieguva kvalificētās institūcijas statusu, tādējādi kļūstot par pirmo un šobrīd vienīgo organizāciju Latvijā, kura ir tiesīga celt tiesā gan iekšzemes, gan pārrobežu patērētāju kolektīvās prasības. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), izvērtējot LPIAA pieteikumu, 2024.gada 19.martā iekļāva to kvalificēto institūciju sarakstā.

Kvalificētās institūcijas statusa iegūšana ievērojami paplašina LPIAA iespējas iesaistīties patērētāju kolektīvo interešu aizsardzībā gan ceļot kolektīvas prasības tiesā, gan vēršoties ar iesniegumiem PTAC vai citā uzraudzības iestādē. PIAA, kā kvalificētā institūcija, varēs arī noslēgt ar komersantiem izlīgumus daudzu patērētāju labā vienlaicīgi.

Kā jau ziņots iepriekš, 2023.gada 15.oktobrī stājās spēkā tiesību akti ar kuriem Latvijā tika ieviestas patērētāju kolektīvās prasības. Kolektīvo prasības ir īpašas ar to, ka tiesā vēršas nevis paši patērētāji, bet viņu labā to dara PTAC atzīta kvalificētā institūcija, kura arī iegūst prasītāja statusu. Savukārt, patērētāji, kuri pieteicās dalībai kolektīvajā prasībā, nebūs lietas dalībnieki un neuzņemsies nekādus finansiālus riskus saistībā ar tiesvedību.

PIAA jau uzsākusi sagatavošanos savas pirmās kolektīvās prasības celšanai. Savukārt, patērētāji aicināti sekot informācijai masu medijos par iespējām pieteikties dalībai kolektīvajā prasībā, tad, kad attiecīgais process tiks uzsākts.

Ledus šova "Riekstkodis un tumsas valdnieks" rīkotājs iekļauts "melnajā" sarakstā Stājās spēkā Digitālo Tirgu akts
Visas aktualitātes

Saistītie raksti