Paradupaligs.lv – jaunā mājaslapa parādu grūtībās nonākušajiem patērētājiem

Ziņas 29. Decembris, 2023

PIAA sadarbībā ar European Consumer Debt Network (ECDN), Patērētāju tiesību aizsardzības centru un SIA "sem.lv" izstrādāja mājaslapu paradupaligs.lv ar mērķi piedāvāt maksāšanas grūtībās nonākušajiem Latvijas patērētājiem ātru, funkcionālu un viegli lietojamu risinājumu, kurā vienuviet ir apkopota daudzveidīga patērētājiem noderīga informācija saistībā ar maksāšanas grūtībām.

Mājaslapa paradupaligs.lv ir veidota, kā praktisks ceļvedis patērētājiem, kuri nonāca parādu slogā vai kuri vēlas no tā izvairīties, pieņemt sev izdevīgus finanšu lēmumus. Tajā ir divas galvenās saturiskās sadaļas - "Budžeta plānošana" un "Maksāšanas grūtības".

Sadaļā "Budžeta plānošana" ir veidota patērētājiem, kuri vēlas izvairīties no parādu sloga, pieņemot sev izdevīgus finanšu lēmumus. Tajā atrodami:

  • vispārīgi padomi gudra finanšu pārvaldībai un efektīvai regulāro un neparedzamu izdevumu pārvaldīšanai,
  • ieteikumi saistībā ar finanšu vajadzībām dažādos dzīves posmos,
  • apskats par riskantiem finanšu pakalpojumiem un pasākumiem, kurus var veikt, lai pasargātu sevi no krāpšanas.

Savukārt, sadaļā "Maksāšanas grūtības" ir domāta tiem, kuri jau nonāca maksāšanas grūtībās un vēlas iespējami ātrāk no tām izkļūt. Sadaļa satur informāciju par:

  • maksāšanas grūtību pazīmēm (ļauj ātrāk apzināties problēmu un sākt rīkoties savlaicīgāk),
  • ieteikumiem ikdienas rēķinu un kredītmaksājumu izdevumu pārvaldīšanai;
  • parādu atmaksas stratēģijām un iespējamiem risinājumiem - gan tiem, kuri var palīdzēt, gan tiem no kuriem labāk izvairīties;
  • parādu piedziņas procesu gan tiesā, gan ārpus tās, kā arī dažādiem ar maksātnespēju saistītiem risinājumiem.

Laika gaitā mājaslapa paradupaligs.lv tiks papildināta ar jauniem un aktuāliem materiāliem patērētājiem.

Mājaslapa paradupaligs.lv izveidota projekta „Provision of an European Platform for the Prevention of Over-Indebtedness by the Increase of Accessibility and the Improvement of Effectiveness of Debt Advice for Citizens “ (PEPPI) ietvaros, kuru finansē Eiropas Komisija un EISMEA.

PIAA saņemtā sūdzības 2023.gadā - patērētāji izjūt cenu pieauguma nastu Rotaļlietu drošuma direktīvas pārskatīšana, digitālās produktu pases ieviešana - EESLK viedoklis
Visas aktualitātes