Autodetaļu tirgotājs SIA “InterParts” ir iekļauts “melnajā” sarakstā

"Melnais" saraksts 14. Novembris, 2022

Biedrība "Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija" (PIAA) informē, ka Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) izveidotajā "melnajā sarakstā" iekļauta SIA "InterParts" par to, ka tā neizpildīja Patērētāju strīdu risināšanas komisijas lēmumu ar kuru tai uzlikts par pienākumu atmaksāt patērētājam 111,30 EUR sakarā ar atteikuma tiesību izmantošanu.

SIA "InterParts", kura tirgo automašīnu rezerves daļas un citas preces tīmekļa vietnē interparts.lv, ar minētas tīmekļa vietnes palīdzību pārdeva patērētājam automašīnas rezerves daļas par kopējo summu 111,30 EUR. Savukārt, nākamajā dienā pēc preču pasūtīšanas un pirms to piegādes patērētājs informēja sabiedrību SIA "InterParts", ka vēlas atcelt savu pasūtījumu un saņemt atpakaļ samaksāto naudu. Sabiedrība nesniedza atbildi par pasūtījuma atcelšanu. Pēc dažām dienām patērētājam tika piegādāts sūtījums, kuru viņš nepieņēma un nosūtīja atpakaļ SIA "InterParts". Neskatoties uz to, ka sabiedrība sūtījumu saņēma, tā neveica patērētāja samaksātas summas atmaksu.

SIA "InterParts" skaidrojumu komisijai nesniedza.

Komisija konstatēja, ka automašīnas detaļas patērētājs iegādājās, izmantojot distances saziņas līdzekli – internetu, līdz ar to starp sabiedrību un patērētāju tika noslēgts distances līgums. Izvērtējot minētos apstākļus kopsakarā ar atbilstošo normatīvo regulējumu, Komisija secināja, ka patērētājam ir tiesības noteiktā termiņā izmantot atteikuma tiesības, ko viņš arī izdarīja. Šī iemesla dēļ patērētājs ir tiesīgs atgūt samaksāto naudu 113,30 EUR apmērā.

"Melnais saraksts" ir izveidots, lai informētu patērētājus par komersantiem, kuri nepilda Patērētāju strīdu risināšanas komisijas lēmumus un, tādējādi, palīdzētu patērētājiem izdarīt izvēli par preces iegādi vai pakalpojuma izmantošanu.

Ar "melno sarakstu" un komisijas lēmumu izrakstiem var iepazīties šeit. Informācija par Patērētāju strīdu risināšanas komisiju ir šeit.

Labas prakses pēcpusdienas mēbeļu ražotājiem un tirgotājiem
Visas aktualitātes

Saistītie raksti