LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
Patērētāji, lauksaimnieki un ražotāji par "OIK atcelšanu" PDF Drukāt E-pasts
Autors Baiba Miltoviča   
Sestdiena, 31 marts 2018 11:20

Elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponente (OIK) ir kļuvusi par ārkārtīgi lielu un netaisnīgu slogu daudzām elektroenerģijas patērētāju grupām, tādēļ Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (LPIAA) aicināja lauksaimniekus, ražotājus un citus uzņēmējus apvienot spēkus un kopīgi cīnīties par šī maksājuma atcelšanu.

Š.g. 16.martā Eiropas Savienības mājā, Rīgā LPIAA rīkoja Starptautiskajai Patērētāju dienai veltītu semināru, kura dalībnieki apsprieda OIK sloga mazināšanas iespējas sadarbībā ar LR Ekonomikas ministrijas pārstāvjiem. Pasākuma noslēgumā patērētāju interešu aizstāvības tīkla organizāciju pārstāvji parakstīja aicinājumu, kurā akcentē nepieciešamību dažādām elektroenerģijas patērētāju grupām kopā iestāties pret nepamatoto OIK maksājumu un meklēt visas sabiedrības interesēm atbilstošus risinājumus. Aicinājumā norādīts, ka zaļās enerģijas atbalsta ideja diemžēl ir izmantota, lai radītu mehānismu, kurš darbojas pretēji patērētāju interesēm un kurā vienīgie ieguvēji ir ļoti šaura OIK atļauju saņēmēju grupa. Valdības centieni šo mehānismu reformēt un OIK slogu patērētāju maksājumos samazināt nav guvuši panākumus. Tieši pretēji – 2018.gada sākumā daudzi privātie patērētāji, kā arī lauksaimnieki un dažādu nozaru uzņēmēji saņēma par 30–40% lielākus elektroenerģijas rēķinus.

Nepamatoti augsta maksa par elektroenerģiju negatīvi ietekmē kā mājsaimniecības, tā arī visas valsts ekonomiku un atsevišķas tās jomas, tādēļ saprotamas un atbalstāmas ir gan lauksaimnieku prasības risināt sezonālo elektroenerģijas pieslēgumu problēmu, gan ražotāju bažas par konkurētspējas mazināšanos.

2018.gada 16. martā masu saziņas līdzekļi ir publicējuši "Latvijas Radio" Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijas padomes priekšsēdētāja Teklas Žabovas interviju: http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/aktuali/lpiaap-priekssedetaja-tekla-zabova-par-pateretaju-prasibu-atcelt.a101216/

Pēdējās izmaiņas: Sestdiena, 31 marts 2018 11:48
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack