LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
Dabasgāzes tirgotāju reģistrs PDF Drukāt E-pasts
Autors Baiba Miltoviča   
Piektdiena, 22 decembris 2017 12:18

2018.gads ir laiks, kad patērētājiem jāsāk pētīt dabasgāzes tirgotāju piedāvājumus mājsaimniecībām!

Atgādinām, ka pienākums piegādāt dabasgāzi saistītajiem lietotājiem (mājsaimniecības lietotājiem) par regulētiem tarifiem ir noteikts publiskajam tirgotājam, kura darbības kārtību nosaka Ministru kabinets.

Līdz 2019.gada 1.janvārim publiskā tirgotāja pienākumus pilda AS "Latvijas Gāze". Pēc 2019.gada 1.janvāra pienākums sniegt dabasgāzes tirdzniecības pakalpojumus saistītajiem lietotājiem Latvijas teritorijā ir dabasgāzes tirgotājam, kurš nodrošina dabasgāzes tirdzniecības pakalpojumu lielākajam mājsaimniecības lietotāju skaitam. Līdz ar to mājsaimniecībām jau 2018.gada nogalē būs jāizvēlas dabasgāzes tirdzniecības pakalpojuma sniedzējs.

Latvijas Republikas teritorijā ar dabasgāzes tirdzniecību var nodarboties dabasgāzes tirgotāju reģistrā reģistrēti komersanti. Reģistru uztur un informāciju atjauno Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk SPRK).

SPRK pienākumos dabasgāzes nozarē ietilpst ne tikai dabasgāzes tirgotāju reģistra uzturēšana, bet arī:

1. aizstāvēt lietotāju intereses;
2. veicina sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju attīstību;
3. noteikt tarifu aprēķināšanas metodikas;
4. noteikt sistēmas pakalpojumu tarifus;
5. licencēt sabiedrisko pakalpojumu sniegšanu;
6. reģistrēt sabiedrisko pakalpojumu sniedzējus;
7. pilda citas funkcijas, kas noteiktas nozares speciālajos likumos.

Informācija par reģistrētajiem dabasgāzes tirgotājiem tiek regulāri atjaunota un ir pieejama SPRK elektroniskajā mājas lapā. Reģistrēto dabasgāzes tirgotāju skaits uz 21.12.2017. ir 36 tirgotāji. Kontaktinformācija ir pieejama šeit: https://www.sprk.gov.lv/uploads/doc/Dabasgzestirgotjukontakti.pdf

Līdz ar konkurences parādīšanos, tirgotāji varēs piedāvāt mājsaimniecībām dabasgāzes piedāvājumus, tomēr līdz šim tirgotāju interese par mājsaimniecībām bijusi ļoti neliela (kā liecina LR Ekonomikas ministrijas informācija no 36 komersantiem, interesi par mājsaimniecībām ir izrādījuši tikai seši tirgotāji). LPIAA aicina iedzīvotājus sekot līdzi tirgotāju piedāvājumiem un rūpīgi iepazīties ar līguma nosacījumiem pirms līguma parakstīšanas!

Papildus informācijai pieejamas SPRK un LR Ekonomikas ministrijas prezentācijas šeit un šeit.

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 02 janvāris 2018 15:26
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack