LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
Eiropas Ilgtspējīgas enerģētikas nedēļa PDF Drukāt E-pasts
Autors Baiba Miltoviča   
Otrdiena, 18 jūlijs 2017 14:40
Home

EUSEW (www.eusew.eu) ir ikgadēja Eiropas Ilgtspējīgas enerģētikas nedēļa, kas ir nozīmīgākais pasākums ilgtspējīgas enerģētikas jomā Eiropā. Jau otro gadu Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (PIAA) atbalsta Eiropas Savienības ilgtspējīgas enerģētikas nedēļas (EUSEW 2017) iniciatīvu. Tās ietvaros notiek pasākumi, kas pulcē gan ar enerģētiku saistītos uzņēmējus, gan politiķus, akadēmiķus, patērētāju un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus, lai radītu platformu, kur dalīties ar informāciju un zināšanām par Enerģētikas savienības veidošanu.

Š.g. 22.jūnijā LPIAA pārstāve Baiba Miltoviča (Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas locekle) moderēja Eiropas Savienības ilgtspējīgas enerģētikas nedēļas sesiju „Veidojot Eiropas līderību atjaunojamās enerģijas jomā:
vietējā līmeņa iniciatīvu nozīme” (pasākuma programma pieejama šeit): http://eusew.eu/sites/default/files/programme-additional-docs/AGENDA.pdf

Sesijas paneļdiskusijā piedalījās Londonas, Parīzes un Budapeštas pašvaldību pārstāvji, kā arī Beļģijas patērētāju organizācijas Test-Achat un Fraunhofer sistēmu un inovāciju institūta pārstāvji, lai apspriestu šķēršļus un iespējas atjaunojamo energoresursu lietošanā, kurus izmanto apkures un dzesēšanas iekārtām. Beļģijas patērētāju organizācijas pārstāve atklāja pētījuma rezultātus (pētījums realizēts, aptaujājot Beļģijas, Nīderlandes, Spānijas, Itālijas, Portugāles patērētājus) par respondentu attieksmi un viedokli par atjaunojamo energoresursu finansiālajiem, dabas vides un sociālajiem jautājumiem. Galvenie patērētāju izvēli noteicošie kritēriji par labu atjaunojamajiem energoresursiem ir: zemākas enerģijas izmaksas; dabas vides saudzēšana; enerģētikas risinājumu attīstība nākotnē; labāka enerģijas patēriņa pārvaldīšana u.c. Patērētāju pieminētie negatīvie kritēriji: augstas investīciju izmaksas; īrnieks atšķirībā no īpašnieka nav ieinteresēts atjaunojamo energoresursu lietošanā; trūkst informācijas par mājai piemērotiem energoresursu risinājumiem, u.tml. Budapeštas pašvaldības pārstāve dalījās pieredzē par lielāko renovēto un siltināto daudzdzīvokļu dzīvojamās māju Eiropas Savienībā, kurā dzīvo 3000 īrnieku („Village House”) un tās renovācijai ir izdevies piesaistīt ES Concerto programmas finansējumu.

Sesijas dalībnieki diskutēja par siltumagādes un aukstumapgādes efektivitāti un ilgtspēju pašvaldībās, kā arī atzina, ka sabiedrībā notiek priekšstata maiņa par enerģijas izmantošanu, tomēr ir nepieciešami gan vietēja, gan nacionāla un ES līmeņa atbalsta mehānismi, lai nodrošinātu tīrus, drošus un efektīvus enerģētikas risinājumus Eiropas Savienībā.

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 18 augusts 2017 10:01
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack