LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
Patērētājiem jāpieprasa operatoram izdevīgākus tarifus! PDF Drukāt E-pasts
Autors Baiba Miltoviča   
Svētdiena, 28 maijs 2017 12:58
Related image

Kopš mobilo sakaru operatoru informatīvo paziņojumu nosūtīšanas, ļoti daudzi patērātāji griezušies ar sūdzībām Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC), Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijā (LPIAA), Konkurences Padomē (KP) un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Latvijas mobilo sakaru operatori lēmumu celt tarifus skaidro ar jauno Eiropas Savienības regulējumu ar kuru tiks pilnībā atcelti viesabonēšanas tarifi, t.i. mobilo sakaru operatoriem jānodrošina vienota cena kā mītnes zemē tā ārvalstīs.

Lai gan sākot ar š.g. jūniju tiks pilnībā atcelti viesabonēšanas tarifi, mobilo sakaru lietotājiem, saskaņā ar saņemtajiem paziņojumiem pieaugs mobilo sakaru tarifu cenas. LPIAA aicina patērētājus meklēt alternatīvus variantus, izvērtējot vairāku mobilo sakaru operatoru piedāvājumus, piemēram, meklēt iespējas senioriem un junioriem saņemt lētākus tarifus. Kā atzina LPIAA padomes priekšsēdētāja, Tekla Žabova:

Latvijā daudzi nekad nav bijuši ārzemēs un neplāno ceļojumus, tāpēc pieslēgums ārzemēs nav bijis vajadzīgs un nebūs vajadzīgs. Aicinām mobilo sakaru operatous izstrādāt atbilstošus piedāvājumus dažādām sabiedrības grupām.

Patērētājiem jāizlemj, vai pieslēgums internetam ir nepieciešams, jo, ja šāds pieslēgums nav nepieciešams, par to brīdināt operatoru. Tas varētu samazināt ik mēneša maksu. Ir operatori, kuri atteikušies no tā saucamiem maksas zvaniem, piemēram, zvani uz poliklinikām. Ir iespējami dažādi tarifu plāni, tādēļ patērētājam ir jāgriežās pie sava operatora klientu centrā, lai palīdzētu izvēlēties patērētājam vēlamo tarifa plānu.

PTAC aicina patērētājus ziņot par gadījumiem, kad operators nav bijis godīgs pret patērētāju. Konkurences padome aicina patērētājus būt prasīgiem un uzreiz nepiekrist tam, ko operatori piedāvā. KP turpina pārbaudi par mobilo sakaru operatoru tarifu vienlaicīgu celšanu, publiskojamu secinājumu vēl nav.

Atgādinām, ka sākot ar 2017.gada 15.jūniju tiks pilnībā atcelti viesabonēšanas tarifi, tāpēc patērētājiem jāsteidz izvēlēties atbilstošākais mobilo sakaru tarifs.

Ja patērētājiem radušies jautājumi vai ir nepieciešams padoms vai palīdzība, vērsieties LPIAA: info@pateretajs.lv

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 02 jūnijs 2017 14:10
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack