LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
Tīra enerģija Eiropas iedzīvotājiem! PDF Drukāt E-pasts
Autors Baiba Miltoviča   
Otrdiena, 25 aprīlis 2017 11:52

Attēlu rezultāti vaicājumam “eu clean energy for eu citizens”

Eiropa pēdējos gados ir bijusi klimata politikas virzītāja,līdz ar to virzība uz tīras enerģijas lietošanu ir svarīga arī Eiropas iedzīvotājiem. Pagājušā gada nogalē Enerģētikas Savienības ietvaros Eiropas Komisija sagatavoja paketi ar nosaukumu - “Tīra enerģija visiem Eiropas iedzīvotājiem”. Paketē iekļautie tiesību aktu priekšlikumi aptver sekojošas jomas:

-Energoefektivitāti,

-Atjaunojamos energoresursus,

-Elektroenerģijas tirgus uzbūvi,

-Elektroapgādes drošību,

-Enerģētikas savienības pārvaldības noteikumus,

-Jaunu kārtību ekodizaina jomā, kā arī stratēģiju automatizētai mobilitātei.

Tiesību akti uzsver patērētāju centrālo lomu Enerģētikas Savienībā, tomēr pārejai uz tīrām enerģijām jābūt taisnīgai attiecībā uz mazāk aizsargātām sabiedrības daļām, kurus skar enerģijas pāreja.

Tāpat patērētājiem jābūt tiesībām ražot elektroenerģiju savam patēriņam patērējot vai pārdodot atpakaļ tirgū. Šīs izmaiņas veicinās mājsaimniecības un uzņēmumus vairāk iesaistīties enerģētikas sistēmā, lai kontrolētu savu enerģijas patēriņu un reaģētu uz cenu signāliem.

Komisijas izstrādātajā paketē “Tīra enerģija visiem Eiropas iedzīvotājiem” apvienotie priekšlikumi izstrādāti ar mērķi parādīt, ka pārejai uz tīru enerģiju ir potenciāls, kurš nākotnē veicinās izaugsme un piesaistīs viedo finansējumu tādās jomās, kā - pētniecība un inovācijas, prasmes, ēkas, rūpniecība, transports, digitalizācija un finanses.

Papildus informācija: Eiropas Komisija - Paziņojums presei, http://europa.eu/rapid/press-release_IP-16-4009_lv.htm

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 29 maijs 2017 08:26
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack