LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
Vai patērētājiem elektroenerģija būs lētāka? PDF Drukāt E-pasts
Autors Administrator   
Pirmdiena, 07 novembris 2016 15:31

BannerŠodien (07.11.2016.) Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) telpās Rīgā, Bruņinieku ielā 29, plkst. 12:00, notika diskusija “Vai patērētājiem elektroenerģija būs lētāka?”.

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (LPIAA) kopā ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS) rīkoja informatīvu diskusiju, lai skaidrotu, kā regulatora rosinātie grozījumi tarifu aprēķināšanas metodikā ietekmēs elektroenerģijas cenu. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) sagatavojusi grozījumus elektroenerģijas pārvades un sadales tarifu aprēķināšanas metodikā, piedāvājot mainīt pieeju kapitāla atdeves likmes noteikšanai.

Tā kā SPRK lēmums ietekmēs ikvienu no patērētājiem, diskusijas rīkotāji vēlas uzklausīt regulatoru, ekspertus, iesaistīto uzņēmumu pārstāvjus, lai iegūtu informāciju un saņemtu atbildi uz jautājumu, vai elektroenerģija pēc tarifu aprēķina metodikas izmaiņām patērētajiem kļūs lētāka vai dārgāka.

Sagaidāms, ka SPRK drīzumā padomes sēdē skatīs šo jautājumu, tāpēc aicinām visus interesentus sekot līdzi notikumu gaitai: www.sprk.gov.lv

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 27 decembris 2016 09:25
 
LPIAA atver jaunu mājaslapu - www.pretenzija.lv! PDF Drukāt E-pasts
Autors Andrejs Vanags   
Pirmdiena, 31 oktobris 2016 10:18

www.pretenzija.lv

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (PIAA) izveidojusi tīmekļa vietni www.pretenzija.lv, kurā katrs patērētājs, kas saskāries ar preces vai pakalpojuma defektu (neatbilstību līguma noteikumiem) var ātri un vienkārši sagatavot iesniegumu pārdevējam vai pakalpojuma sniedzējam.

Šāda iesnieguma iesniegšana ir priekšnoteikums turpmākai strīda risināšanai Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) un šogad izveidotajā Patērētāju strīdu risināšanas komisijā.

Jāatgādina, ka 2016.gadā notikušās būtiskas izmaiņas patērētāju strīdu izskatīšanas kārtībā, tai skaitā tika izveidota jauna institūcija - Patērētāju strīdu risināšanas komisija, kuras darbu nodrošina PTAC un kuras sastāvu veido bijušie tiesneši, kā arī komersantu organizāciju un PIAA pārstāvji.

Nolūkā atbalstīt Latvijas patērētājus, kuri bieži vien nav informēti par pēdējām izmaņām likumos, PIAA ir izveidojusi vietni www.pretenzija.lv, kuras saturs arī turpmāk tiks adaptēts aktuāliem grozījumiem normatīvajos aktos.

Izmantojot www.pretenzija.lv iesnieguma sagatavošanai nebūs nepieciešamas juridiskās zināšanas - vajadzēs tikai aizpildīt vairākas ailes atbilstoši norādījumiem. Turklāt, to ir iespējams darīt sev ērtākajā brīdī un veidā - ar datora, planšetes vai viedtālruņa palīdzību. Sagatavotu iesniegumu varēs izdrukāt vai nosūtīt elektroniski. Vietnē www.pretenzija.lv atradīsiet arī informāciju par par savām tiesībām un strīdu risināšanas kārtību t.i. kur un kādos termiņos jāveršas, lai atrisinātu strīdu.

Vietne www.pretenzija.lv ir tapusi projekta “Patērētāju pirmās palīdzības komplekts” (Consumer First Aid Toolkit) ietvaros, kuru kopīgi īsteno divas Baltijas valstu patērētāju organizācijas, kas ir Eiropas patērētāju organizācijas (BEUC) biedri: Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (PIAA) un Lietuvas Patērētāju organizāciju alianse (Lietuvos vartotojų organizacijų aljansas jeb LVOA). Projektu finansē Eiropas Patērētāju organizācija (BEUC) Angel funding programmas ietvaros, kas ir veltīta Centrālas Eiropas, Austrumeiropas un Dienvidaustrumu Eiropas valstu patērētāju organizāciju atbalstam.

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 03 novembris 2016 10:43
 
Pirmais atzinums EESLK PDF Drukāt E-pasts
Autors Administrator   
Piektdiena, 21 oktobris 2016 11:35

2016. gada 19. un 20. oktobrī notika kārtējā Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas 520. Plenārsesija, kuras ietvaros tika apstiprināts pirmais Baibas MILTOVIČAS (III gr.-LV) sagatavotais atzinums Komisijas paziņojumam Eiropas Parlamentam, Padomei, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejai un Reģionu komitejai par “ES siltumapgādes un aukstumapgādes stratēģiju” [COM(2016) 51 final].

Stratēģija koncentrējas uz siltumapgādi un aukstumapgādi, kas ikdienā ietekmē visus ES iedzīvotājus. Šī visaptverošā ES stratēģija ir ārkārtīgi vērienīga. Tas nozīmē, ka ES klimata un enerģētikas mērķu sasniegšana būs lielā mērā atkarīga no šīs stratēģijas efektīvas un konsekventas īstenošanas dalībvalstu līmenī. Atjaunojamo energoresursu lomas stiprināšana siltumapgādes un aukstumapgādes jomā varētu būt visnozīmīgākais faktors, kas sekmē vidēja termiņa un ilgtermiņa mērķu sasniegšanu, un tas būtu jāatzīst pašreizējā Enerģētikas savienības programmā.
Lai ikviena kopēja stratēģija būtu efektīva, izšķirošā loma ir patērētājiem, un Komiteja aicina izvērst tās priekšlikumu attiecībā uz visaptverošu Eiropas dialogu par enerģētiku nolūkā ievērojami uzlabot informētību un radīt skaidrus stimulus patērētāju ieradumu maiņai. Šādiem stimuliem vajadzētu būt ne tikai finansiāliem, bet ar tiem būtu jāuzsver arī stratēģijā iekļauto daudzo pasākumu pozitīvā sociālā ietekme un tie būtu jāpiemēro mazaizsargātām un enerģētiskās nabadzības skartām grupām.

Informācija par plenārsesiju un saistošajiem dokumentiem ir pieejama: http://www.eesc.europa.eu/?i=portal.en.events-and-activities-520-plenary-session

Image 11 - 521st Plenary session

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 21 oktobris 2016 12:00
 
Pasaules standartu diena! PDF Drukāt E-pasts
Autors Administrator   
Piektdiena, 21 oktobris 2016 10:43

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (LPIAA) parakstīja saprašanās memorandu par Latvijas nacionālās standartizācijas sistēmas attīstību.

Memoranda parakstīšana norisinājās Pasaules standartu dienas konferences “Standartizācijas attīstība Latvijā: izaicinājumi un iespējas” ietvaros š. g. 14. oktobrī. Konferenci organizēja LR Ekonomikas ministrija un Standartizācijas birojs.

Pasākuma otrajā daļā notka diskusija “Standartizācija: uzņēmēju prioritātes, intereses un vajadzības”, kuras ietvaros pārrunāja jautājumus par biedrības izveidi, standartu tulkošanu, pieejamību un izstrādi.

img 1658

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 21 oktobris 2016 11:21
 
EESLK Vienotā tirgus, ražošanas un patēriņa darba grupas pārstāvji Rīgā PDF Drukāt E-pasts
Autors Baiba Miltoviča   
Ceturtdiena, 13 oktobris 2016 09:59

Pirmo reizi Latvijā viesojas Eiropas Ekonomikas un Sociālo Lietu Komitejas (EESLK) Vienotā tirgus, ražošanas un patēriņa darba grupas pārstāvji, lai atbildot uz Eiropas komisāres Veras Jurovas 2016. gada 12. maija vēstuli sniegtu ieguldījumu patērētāju tiesību direktīvas novērtēšanā un ES patērētāju un tirgvedības tiesību atbilstības pārbaudē.
Š.g. 3. oktobrī Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijas (LPIAA) biedru organizāciju pārstāvji (Ogre, Jūrmala, Cēsis, Jelgava, Rīga un Rēzekne) piedalījās konsultācijā par patērētāju tiesību direktīvas (2011/83/EU ) novērtēšanu un komentētu ES patērētāju un tirgvedības tiesību atbilstību.

Konsultāciju jautājumi saistījās ar vairākiem lieliem jautājumu blokiem par patērētāju tiesību direktīvas:

- Informētību un izpratni;
- Īstenošanu;
- Direktīvas darbības jomām;
- Direktīvas ietekmi;
- Ar vienoto tirgu saistītiem jautājumiem;
- Vienkāršošanu un pašregulāciju
- un pielāgojamību nākotnē.


Uz konsultācijām bija aicināti arī - Latvijas Tirdzniecības Rūpniecības Kamera, Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība.

dsc00383  foto eeslk

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 13 oktobris 2016 11:07
 
<< Sākums < Iepriekšējā 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Nākamā > Beigas >>

11 lapa no 24
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack