LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
Eiropas Ilgtspējīgas enerģētikas nedēļa PDF Drukāt E-pasts
Autors Baiba Miltoviča   
Otrdiena, 18 jūlijs 2017 14:40
Home

EUSEW (www.eusew.eu) ir ikgadēja Eiropas Ilgtspējīgas enerģētikas nedēļa, kas ir nozīmīgākais pasākums ilgtspējīgas enerģētikas jomā Eiropā. Jau otro gadu Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (PIAA) atbalsta Eiropas Savienības ilgtspējīgas enerģētikas nedēļas (EUSEW 2017) iniciatīvu. Tās ietvaros notiek pasākumi, kas pulcē gan ar enerģētiku saistītos uzņēmējus, gan politiķus, akadēmiķus, patērētāju un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus, lai radītu platformu, kur dalīties ar informāciju un zināšanām par Enerģētikas savienības veidošanu.

Š.g. 22.jūnijā LPIAA pārstāve Baiba Miltoviča (Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas locekle) moderēja Eiropas Savienības ilgtspējīgas enerģētikas nedēļas sesiju „Veidojot Eiropas līderību atjaunojamās enerģijas jomā:
vietējā līmeņa iniciatīvu nozīme” (pasākuma programma pieejama šeit): http://eusew.eu/sites/default/files/programme-additional-docs/AGENDA.pdf

Sesijas paneļdiskusijā piedalījās Londonas, Parīzes un Budapeštas pašvaldību pārstāvji, kā arī Beļģijas patērētāju organizācijas Test-Achat un Fraunhofer sistēmu un inovāciju institūta pārstāvji, lai apspriestu šķēršļus un iespējas atjaunojamo energoresursu lietošanā, kurus izmanto apkures un dzesēšanas iekārtām. Beļģijas patērētāju organizācijas pārstāve atklāja pētījuma rezultātus (pētījums realizēts, aptaujājot Beļģijas, Nīderlandes, Spānijas, Itālijas, Portugāles patērētājus) par respondentu attieksmi un viedokli par atjaunojamo energoresursu finansiālajiem, dabas vides un sociālajiem jautājumiem. Galvenie patērētāju izvēli noteicošie kritēriji par labu atjaunojamajiem energoresursiem ir: zemākas enerģijas izmaksas; dabas vides saudzēšana; enerģētikas risinājumu attīstība nākotnē; labāka enerģijas patēriņa pārvaldīšana u.c. Patērētāju pieminētie negatīvie kritēriji: augstas investīciju izmaksas; īrnieks atšķirībā no īpašnieka nav ieinteresēts atjaunojamo energoresursu lietošanā; trūkst informācijas par mājai piemērotiem energoresursu risinājumiem, u.tml. Budapeštas pašvaldības pārstāve dalījās pieredzē par lielāko renovēto un siltināto daudzdzīvokļu dzīvojamās māju Eiropas Savienībā, kurā dzīvo 3000 īrnieku („Village House”) un tās renovācijai ir izdevies piesaistīt ES Concerto programmas finansējumu.

Sesijas dalībnieki diskutēja par siltumagādes un aukstumapgādes efektivitāti un ilgtspēju pašvaldībās, kā arī atzina, ka sabiedrībā notiek priekšstata maiņa par enerģijas izmantošanu, tomēr ir nepieciešami gan vietēja, gan nacionāla un ES līmeņa atbalsta mehānismi, lai nodrošinātu tīrus, drošus un efektīvus enerģētikas risinājumus Eiropas Savienībā.

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 18 augusts 2017 10:01
 
PIAA piedalās Daugavpils pilsētas svētkos PDF Drukāt E-pasts
Autors Andrejs Vanags   
Otrdiena, 11 jūlijs 2017 08:04
PIAA pārstāvji pie telts

Šī gada 10.jūlijā Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (PIAA) ņema dalību Daugavpils pilsētas svētku svinībās, informējot patērētājus par viņu likumīgajām tiesībām.

PIAA pārstāvji Andrejs Vanags un Inna Griņoka, kas ir arī PIAA konsultante Daugavpilī, informēja patērētājus par viņu tiesībām dažādās patērētāju aizsardzības jomās - preču un pakalpojumu kvalitāte, kreditēšana, pirkumi internetā u.c. PIAA teltī, līdz ar noderīgu informāciju un konsultācijām varēja saņemt bukletus un brošūras, piedalīties vikorīnā un saņemt T-kreklus ar PIAA simboliku vai arī vienkārši aprunāties par dažādām ar patērētāju aizsardzību saistītajām tēmām.

Pateicamies Daugavpils pilsētas domei par atsaucību, kā arī mūsu telts apmeklētajiem par izrādīto interesi.

PIAA 2017.gadā plāno piedalīties arī citos publiskajos pasākumos dažādās Latvijas pilsētās, tai skaitā Cēsu Pilsētas svētkos "Svinēsim ar garšu" (2017.gada 22.jūlijā) un Liepājas pilsētas svētkos ”Vasaras ražas tirdziņš” (2017.gada 25.augustā).

Laipni lūgti mūsu teltī!

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 11 jūlijs 2017 08:14
 
Darījumu apliecinošs dokuments PDF Drukāt E-pasts
Autors Andrejs Vanags   
Piektdiena, 30 jūnijs 2017 09:30
Čeks

Nav noslēpums, ka ir ne tikai nepieciešams zināt savas patērētāja tiesības, bet arī izmantot tās praksē. Svarīgākais patērētāja uzdevums šai ziņā ir sava prasījuma pierādīšana. Tieši šim jautājumam esam nolēmuši veltīt nelielu rakstu sēriju. Šajā rakstā runa būs par darījuma fakta pierādīšanu un darījumu apliecinošiem dokumentiem.

Aizstāvot savas tiesības patērētājam vispirms ir jāpierāda, ka darījums ir noticis t.i. ka patērētājs patiešām pasūtījis preci vai pakalpojumu pie attiecīgā komersanta. Dokumentu, kas pierāda šo faktu sauc par darījumu apliecinošu dokumentu. Darījumu apliecinoši dokumenti var būt dažādi, piemēram, čeks, kvīts, rēķins, rakstveida līgums, biļete.

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 04 jūlijs 2017 11:56
Lasīt tālāk...
 
Pasūtītā prece nav piegādāta. Ko darīt? PDF Drukāt E-pasts
Autors Andrejs Vanags   
Otrdiena, 30 maijs 2017 17:06

photo wait web

Jūs pasūtījāt preci veikalā, internetā vai katalogā, veicāt priekšapmaksu, bet Jūsu pasūtījums tā arī nav izpildīts. Jūs zvanat pārdevējam, dzirdat solījumus un attaisnojumus, bet pasūtījums joprojām nav pienācis. Paiet mēneši gaidās un uztrau­kumā, iekams pacietības mērs ir pilns. Jūs saprotat, ka tā turpināties nevar...

Lai efektīvi tiktu galā ar šo situāciju nepieciešama stingrība un pašdisciplīna. Zemāk ir apkopoti daži ieteikumi patērētājiem par to, kā pareizi rīkoties, ja rodas problēmas ar preču piegādes termiņu ievērošanu.

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 01 jūnijs 2017 10:01
Lasīt tālāk...
 
Patērētājiem jāpieprasa operatoram izdevīgākus tarifus! PDF Drukāt E-pasts
Autors Baiba Miltoviča   
Svētdiena, 28 maijs 2017 12:58
Related image

Kopš mobilo sakaru operatoru informatīvo paziņojumu nosūtīšanas, ļoti daudzi patērātāji griezušies ar sūdzībām Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC), Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijā (LPIAA), Konkurences Padomē (KP) un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Latvijas mobilo sakaru operatori lēmumu celt tarifus skaidro ar jauno Eiropas Savienības regulējumu ar kuru tiks pilnībā atcelti viesabonēšanas tarifi, t.i. mobilo sakaru operatoriem jānodrošina vienota cena kā mītnes zemē tā ārvalstīs.

Lai gan sākot ar š.g. jūniju tiks pilnībā atcelti viesabonēšanas tarifi, mobilo sakaru lietotājiem, saskaņā ar saņemtajiem paziņojumiem pieaugs mobilo sakaru tarifu cenas. LPIAA aicina patērētājus meklēt alternatīvus variantus, izvērtējot vairāku mobilo sakaru operatoru piedāvājumus, piemēram, meklēt iespējas senioriem un junioriem saņemt lētākus tarifus. Kā atzina LPIAA padomes priekšsēdētāja, Tekla Žabova:

Latvijā daudzi nekad nav bijuši ārzemēs un neplāno ceļojumus, tāpēc pieslēgums ārzemēs nav bijis vajadzīgs un nebūs vajadzīgs. Aicinām mobilo sakaru operatous izstrādāt atbilstošus piedāvājumus dažādām sabiedrības grupām.

Patērētājiem jāizlemj, vai pieslēgums internetam ir nepieciešams, jo, ja šāds pieslēgums nav nepieciešams, par to brīdināt operatoru. Tas varētu samazināt ik mēneša maksu. Ir operatori, kuri atteikušies no tā saucamiem maksas zvaniem, piemēram, zvani uz poliklinikām. Ir iespējami dažādi tarifu plāni, tādēļ patērētājam ir jāgriežās pie sava operatora klientu centrā, lai palīdzētu izvēlēties patērētājam vēlamo tarifa plānu.

PTAC aicina patērētājus ziņot par gadījumiem, kad operators nav bijis godīgs pret patērētāju. Konkurences padome aicina patērētājus būt prasīgiem un uzreiz nepiekrist tam, ko operatori piedāvā. KP turpina pārbaudi par mobilo sakaru operatoru tarifu vienlaicīgu celšanu, publiskojamu secinājumu vēl nav.

Atgādinām, ka sākot ar 2017.gada 15.jūniju tiks pilnībā atcelti viesabonēšanas tarifi, tāpēc patērētājiem jāsteidz izvēlēties atbilstošākais mobilo sakaru tarifs.

Ja patērētājiem radušies jautājumi vai ir nepieciešams padoms vai palīdzība, vērsieties LPIAA: info@pateretajs.lv

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 02 jūnijs 2017 14:10
 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

7 lapa no 24
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack