LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
Eiropas Parlamenta Iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības komitejas vizīte PDF Печать E-mail
Автор: Baiba Miltoviča   
05.03.2015 15:18
There are no translations available.

2015. gada 16.-17. februārī Rīgā darba vīzītē ieradās Eiropas Parlamenta Iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības komitejas (IMCO) priekšsēdētājas vietniece Anna Maria Corazza Bildt ar delegāciju. IMCO pārstāvji vizītes laikā tikās ar Ekonomikas ministrijas pārstāvjiem, Patērētāju tiesību aizsardzības centra un Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijas pārstāvjiem Teklu Žabovu, Baibu Miltoviču un Andreju Vanagu.

Vizītes laikā tika pārrunāti tādi jautājumi kā ES vienotais tirgus, vienotais digitālais tirgus, patērētāju tiesību aizsardzība, ar enerģiju saistīti jautājumi un brīva pakalpojumu aprite.

Обновлено 05.03.2015 15:53
 
Daudzdzīvokļu māju problēmas risinās kopā PDF Печать E-mail
Автор: Baiba Miltoviča   
14.01.2015 10:20
There are no translations available.

Fragments no "Zemgales ziņas" 2015. gada 7. janvāra raksta

«Līdz šim mājokļu politikā aktīvāki bijuši māju apsaimniekošanas uzņēmumi, pašu dzīvokļu īpašnieku intereses ne vienmēr tiek ņemtas vērā,» teic idejas rosinātāja jelgavniece Tekla Žabova. Viņa kā padomes priekšsēdētāja jau darbojas Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijā, kurā dzīvokļu apsaimniekošanas jautājumi ir visai radniecīgi.

T.Žabova domā, ka māju pilnvarnieki un aktīvie iedzīvotāji uzkrājuši daudz zināšanu, lai varētu cits citam dot padomus gan tehnisku, gan juridisku jautājumu risināšanā. Par topošās nevalstiskās organizācijas finansēm T.Žabova saka – pagaidām nav plānots ieviest dalības maksu. Viņa domā, ka līdzekļus organizācija varētu piesaistīt ar projektiem. «Sociālisma laiki ir beigušies, pašiem vien ir jādomā, kā dzīvot labāk,» rezumē T.Žabova.

Обновлено 19.03.2015 22:13
 
Eiropas patērētāju organizācijas tiekas ar Latvijas prezidentūru ES PDF Печать E-mail
Автор: Andrejs Vanags   
11.01.2015 11:38
There are no translations available.

Eiropas patērētāju organizācija (BEUC) un tas Latvijas biedrs LPIAA (Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija) piektdien 2015.gada 9.janvārī iepazīstināja Latvijas Republikas Ekonomikas ministri Danu Reiznieci - Ozolu ar rezultātiem, kurus Eiropas patērētāju organizācijas sagaida no Latvijas Republikas sakarā ar to, ka valsts pārņem prezidentūru Eiropas Savienībā.

Īpaša uzmanība tika vērsta preču un pakalpojumu drošumam, problēmām saistībā ar ceļojumiem, enerģētikas un patērētāju aizsardzības politikai gan ES gan nacionālajā līmenī. Papildu diskusijas notika ar Tieslietu, Zemkopības un Ārlietu ministrijas pārstāvjiem.

Delegācija atzīmēja, ka Eiropas patērētāju aizsardzības politika ir nepieciešama, lai uzrunātu Eiropas iedzīvotājus un tai jāatrodas prezidentūras dienas kārtības augšgalā. Eiropas un nacionālie patērētāju aizsardzības normatīvie akti ir labi attīstīti, bet pārāk bieži trūkst atbilstošas to realizācijas, kas atstāj patērētājus neaizsargātus un nespējīgus aizstāvēt viņu intereses praksē. Šajā ziņā, nacionālās patērētāju organizācijas spēlē centrālu lomu, atbalstot patērētājus zaudējumu kompensācijas saņemšanā un strīdu risināšanas procesā.

Galvenās prioritātes Latvijas prezidentūras periodā ietver:

  • Preču un pakalpojumu drošums. ES katru gadu tiek konstatēti tūkstošiem nedrošu produktu. Normatīvo aktu, kas ierobežotu patērētāju saskarsmi ar tiem un uzlabotu tirgus uzraudzību, izstrādāšanu ir nepieciešams pabeigt steidzīgi.
  • Enerģētika. Situācijā, kad rēķini par izmantoto enerģiju un nedrošība saistībā ar tās piegādes iespējām arvien pieaug, topošās ES enerģētikas stratēģijas projekta sagatavošanas gaitā patērētāju intereses ir nepieciešams nostādīt uzmanības centrā.
  • Kompleksie tūrisma pakalpojumi. Patērētāji, kas pasūta kompleksos tūrisma pakalpojumus tiešaistē pelnījuši labāku aizsardzību.

 

BEUC un tās Latvijas biedrs LPIAA pilnībā atbalsta Latvijas ieceri organizēt patērētāju aizsardzībai veltītu konferenci šī gada aprīlī.

Eiropas patērētāju organizācijas (BEUC) prezidents Orjans Brinkmans (Örjan Brinkman) paziņoja:

"Mums bija ļoti konstruktīva tikšanās ar ministri Danu Reiznieci - Ozolu, kuras gaitā uzsvērām faktu, ka patērētāji, kas uzticas tirgum kļūst par ekonomikas dzinējspēku. Latvijas valdībai ir iespēja izvirzīt ES lēmumu pieņemšanas procesa centrā tās pilsoņus. Patērētāju aizsardzības politikai jābūt nostādītai Latvijas prezidentūras priekšplānā un tā var paļauties uz BEUC un tās nacionālo biedrorganizāciju atbalstu."

LPIAA pārstāvji Baiba Miltoviča un Andrejs Vanags norādīja uz nepieciešamību pēc labākas Latvijas patērētāju organizāciju iekļaušanas patērētāju informēšanas kampaņās, īpaši enerģētikas sektoru liberalizācijas jautājumos, kā arī patērētāju tiesību realizācijās aktivitātēs.

Обновлено 12.01.2015 22:39
 
Знай свои права! PDF Печать E-mail
Автор: Andrejs Vanags   
03.08.2014 14:00

Новая Директива ЕС о правах потребителя, которая вступила в силу 13 июня 2014 года вводит значительние изменения в регулирование защиты прав потребителей. Для повышения уровня информированности потребителей об их правах, Европейская комиссия в 2014.году провела информационную кампанию в 8 странах ЕС - Болгарии, Греции, Италии, Кипре, Латвии, Польше, Португалии и Испании.

В сотрудничестве с агентвтом "Prospero" публикуем материалы кампании.

Инфографики:

Право на отказ от купленных товаров

Некачественные товары

Несправедливые условия договора

Порядок разрешения споров

Вводящая в заблуждение реклама

Трудности с инстораннымы предпринимателями

Анимированное видео:

 

Плакаты кампании:

123456

Обновлено 03.08.2014 15:37
 
„Mājsaimniecības brīvā elektroenerģijas tirgū" PDF Печать E-mail
Автор: Baiba Miltoviča   
21.01.2014 23:04
There are no translations available.

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija 2014. gada 14. martā organizēja starptautisko konferenci par godu Starptautiskajai Patērētāju dienai „Mājsaimniecības brīvā elektroenerģijas tirgū" Astor Riga Hotel (Z.A. Meierovica bulvāris 10, astorrigahotel.lv/).
Aicināti visi interesenti.

--

Latvian National Association for Consumer Protection organized international conference due to the electricity market liberalization and in accordance with International Consumer Day entitled “Households in the Open Electricity Market”, which was been held in March 14th, 2014 at the Astor Riga Hotel (Z.A. Meierovica blvd. 10, astorrigahotel.lv/).
Conference is open for everyone.

Обновлено 14.01.2015 09:59
 
<< Первая < Предыдущая 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Следующая > Последняя >>

Страница 24 из 32
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack