LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
Svētki, parādi, tiesības un salīdzini.lv PDF Drukāt E-pasts
Autors Andrejs Vanags   
Trešdiena, 19 decembris 2018 12:50
Ziemassvētku dāvanu attēls

Laikā, kad mēs vēlamies sagādāt priekus saviem mīļajiem, ir svarīgi nezaudēt veselu saprātu, lai mūsu pirkumi turpinātu sagādāt mums prieku arī turpmāk, kad svētku sezona būs galā. Šajā rakstā piedāvājam trīs ieteikumus šai svētku sezonai.

Nedāviniet sev parādu

Nesen publiskotajā Patērētāju tiesību aizsardzības centra aptaujā secināts, ka naudu svētku tēriņiem mēdz aizņemties 18% aptaujāto. Tas nozīmē, ka gandrīz piektā daļa patērētāju Ziemassvētku sezonā ir gatava iegādāties saviem tuviniekiem ne tikai dāvanas, bet pie reizes arī kreditēšanas pakalpojumu. Savukārt, kreditēšanas pakalpojuma iegāde nozīme, ka patērētājs vēlas samierināties ar:

  • acīmredzamu pārmaksu par iegādātām dāvanām (+ kreditēšanas pakalpojuma izmaksas);
  • parādu, kas izveidosies iepirkumu rezultātā un kurš būs jāatdod;
  • papildu finansiālu risku ģimenei, kas var negatīvi ietekmēt tās labklājību nākamajā gadā.

Šajā iepirkumu sezonā, mēs aicinām patērētājus, kuri savam iepirkumu grozam pievieno arī kreditēšanas pakalpojumu novērtēt vispusīgi šo pirkumu, proti, ņemt vērā ne tikai kreditēšanas pakalpojuma ieguvumus, bet arī tā negatīvas puses.

Šai nolūkā aicinām iepazīties ar Patērētāju tiesību aizsardzības centra izstrādāto tīmekļa vietni www.parads.lv, kurā ir pieejami patērētājiem noderīgi materiāli un rīki.

Atcerieties par savām tiesībām

Iepērkaties internetā? Neesat apmierināti ar preces kvalitāti? Jūsu patērētāju tiesības sargā likums. Mūsu mājaslapā Jūs atradīsiet virkni materiālu, kas palīdzēs Jums aizstāvēt savas tiesības, piemēram:

Iepērkoties ārzemju interneta veikalos, aicinam pievērst uzmanību tam, no kuras valsts nāk pārdevējs. Šai sakarā atgādinām, ka pasaulē augstākie patērētāju aizsardzības standarti, kas darbojas Eiropas Savienības teritorijā nav automātiski attiecināmi uz tirgotājiem citās valstīs, piemēram, tirgotājiem no Ķīnas. Tas nozīmē, ka augstāk norādīto patērētāju tiesību izmantošana pērkot preces no ārzemju veikaliem, kas atrodas ārpus ES var būt apgrūtinātā vai pat neiespējama.

Savukārt, gadījumā, ja Jums ir nepieciešama praktiskā palīdzība, aicinām vērsties pie mūsu konsultantiem.

Esiet uzmanīgi, izmantojot pirkumiem tīmekļa vietni salidzini.lv

Cenu salīdzināšanas vietnes ne bez iemesla ir ieguvušas lielu popularitāti patērētāju vidū - galu galā, tās ļauj patērētājiem ātri un ērti noskaidrot preču pieejamību un to aptuvenas cenas interneta veikalos. Tomēr, tāpat kā visam šajā pasaulē, arī šiem interneta resursiem piemīt savi trūkumi.

Pēdējo gadu laikā gadījumi, kad patērētāji pasūta pašu lētāko preci, kas ir atrasta, izmantojot cenu salīdzināšanas vietnes, bet to nesaņem kļuva ievērojami biežāki. Šī iemesla dēļ, iesakam patērētājiem būt uzmanīgiem, veicot pirkumus nesen izveidotajos un mazpazīstamos interneta veikalos, kuri piedāvā preces par cenām, kas ir zemākas nekā interneta veikalos, kuri darbojas tirgū jau ilgus gadus. Perkot preces par nesaprātīgi zemu cenu pastāv liels risks, ka patērētājs, kas ir samaksājis par preci ar priekšapmaksu nesaņem ne preci, ne atpakaļ savu naudu.

Īpaši jāuzmanās no interneta veikaliem, kuru nosaukumi ir ļoti līdzīgi citu labi pazīstamu tirgotāju nosaukumiem vai zīmoliem. Piemēram, nesen patērētāji, saskarušies ar problēmam, iepērkoties tīmekļa vietnē xnets.eu, kura nosaukums ir ļoti līdzīgs labi pazīstamam xnet.lv. Tāpat, PTAC melnajā sarakstā iekļautā SIA "TVshopEXTRA.lv" nosaukums daudziem patērētājiem ir atgādinājis labi pazīstamo "TopShop".

Diemžēl, pazīstamāka Latvijas cenu salīdzināšanas lapā www.salidzini.lv PIAA ieskatā nepievērš pietiekamu vērību šīm problēmām. Piemēram, xnets.eu preces bija atrodamas arī www.salidzini.lv. Turklāt, www.salidzini.lv nebrīdina patērētājus par aizdomīgām tīmekļa vietnēm. Piemēram, PIAA vairākkārt lūgusi salidzini.lv ievietot informāciju par PTAC "melnajā sarakstā" iekļautajiem komersantiem, bet atbildi nesaņēma.

Ceram, ka šie padomi bija jums noderīgi!

Veiksmīgus pirkumus!

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 19 decembris 2018 12:55
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack