LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
Ātrie kredīti Latvijā: agresīva reklāma, augļošana, naudas atmazgāšana? PDF Drukāt E-pasts
Autors Baiba Miltoviča   
Otrdiena, 26 jūnijs 2018 10:15

atro kreditu problemas  atro kreditu problemas2

Biedrības "Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija" (turpmāk LPIAA) pārstāvji Andrejs Vanags un Baiba Miltoviča 21. jūnijā, Eiropas Savienības mājā, Rīgā piedalījās Eiropas Parlamenta deputātes Prof. Ineses Vaideres organizētajā preses konferencē par ātro kredītu problēmām Latvijā. Cilvēki regulāri saņem vilinošus un uzbāzīgus paziņojumus gan īsziņu, gan drukātu vēstuļu formātā. Intensīvo reklāmu masu saziņas līdzekļos ir pamanījis ikviens Latvijas iedzīvotājs.

Konferencē tika atspoguļoti 3 video stāsti, kuros savas problēmas atklāj cilvēki, kuri ir cietuši, paņemot ātros kredītus. Prof. Inese Vaidere dalījās novērojumos par saņemto informāciju no iedzīvotājiem par sekām, kad aizņēmēji izmantojuši ātros kredītus. Tika atzīts, ka cilvēki bieži ņem aizdevumus, lai dzēstu iepriekšējos kredītus. Ātro kredītu sakarā cilvēki ir atklājuši arī savas domas par pašnāvību. "Parādi ir arī viens no populārākajiem emigrācijas iemesliem, kad cilvēki nespēj atmaksāt kredītus", sacīja Vaidere.

Konferencē piedalījās Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāvji apliecinot, ka darbs ar finanšu pakalpojumu uzraudzību turpinās. 2017. un 2018.gadā PTAC īstenoja finanšu pakalpojumu uzraudzības projektu ar mērķi pārbaudīt licencēto patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniedzēju darbību un faktiski īstenoto praksi atbilstoši izstrādātajām maksātspējas izvērtēšanas iekšējām kārtībām.

Savukārt, Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijas jurists Andrejs Vanags apliecināja, ka problēmas ar ātrajiem kredītiem tiešām pastāv. Kredīta devējam ir jāievēro patērētāja maksātspējas izvērtēšana, jānosaka mērķi, kādiem piedāvātais kredīta veids ir piemērots, lai neveicinātu bezatbildīgu aizņemšanos. Papildus LPIAA atzīmē Eiropas Komisijas jaunā priekšlikuma „Uz patērētājiem orientēts jaunais kurss” nepieciešamību, kas ietver ieviest kolektīvas atlīdzības mehānismu visās ES dalībvalstīs, kas ļautu patērētāju pārstāvošajai organizācijai uzsākt lietu, lai atgūtu no uzņēmēja patērētājiem nodarītos zaudējumus, arī ātro kredītu lietās.

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 26 jūnijs 2018 11:31
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack