LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
LPIAA izveido mediatoru tīklu PDF Drukāt E-pasts
Autors Andrejs Vanags   
Sestdiena, 30 jūnijs 2012 20:44

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (LPIAA) projekta “Latvijas patērētāju tiesību aizsardzības biedrību kapacitātes stiprināšana patērētāju strīdu risināšanā un līdzdalībā normatīvo aktu izstrādāšanā” ietvaros, nolūkā atvieglot patērētājiem un uzņēmējiem savstarpēju strīdu risināšanu, ir sagatavojusi sertificētos mediatorus, kuri palīdzēs risināt patērētāju strīdus visā Latvijas teritorijā.
Mediatoru sagatavošanu LPIAA organizējusi sadarbībā ar savām biedrorganizācijām un biedrību “Mediācija un ADR”. Šobrīd ir sagatavoti desmit mediatori, kuri pārstāv visas lielākas Latvijas pilsētas (Rīga, Jūrmala, Daugavpils, Ogre, Rēzekne, Valmiera, Cēsis, Jelgava, Liepāja un Ventspils).
Tik plaša tīkla izveide dod iespēju izmantot mediatora pakalpojumus efektīvai patērētāju strīdu risināšanai ne tikai Rīgā, bet arī Latvijas reģionos.
Sakarā ar mediatoru tīkla izveidošanu LPIAA uzsākusi arī informatīvo kampaņu alternatīvu strīdu izskatīšanas mehānismu popularizēšanai. Kampaņas ietvaros 2012.gada jūnijā ir notikuši trīs bezmaksas semināri par patērētāju strīdu risināšanu Jūrmalā, Daugavpilī un Cēsīs. Līdz gada beigām LPIAA plāno organizēt bezmaksas informatīvos seminārus arī Rīgā, Ogrē, Rēzeknē, Jelgavā, Liepājā un Ventspilī. Jautājumos par semināru organizēšanu citās pilsētās, lūdzam interesēties LPIAA.
Detalizētāka informācija par mediāciju un citiem alternatīviem strīdu risināšanas mehānismiem ir pieejama LPIAA izdotajā bukletā.
LPIAA ir nevalstiska organizācija, kas ir nodibināta 1999.gadā un ir visu Latvijas patērētāju interešu aizsardzības nevalstisku organizāciju, kuri ir LPIAA biedri, pārstāvis. Šobrīd LPIAA ir desmit biedrorganizācijas Latvijā. LPIAA ir arī Eiropas patērētāju organizācijas (BEUC) loceklis un ir pastāvīgi iesaistīta lēmumu pieņemšanas procesā Eiropas Savienības un Latvijas mērogā.
Projekta “Latvijas patērētāju tiesību aizsardzības biedrību kapacitātes stiprināšana patērētāju strīdu risināšanā un līdzdalībā normatīvo aktu izstrādāšanā” finansējuma daļu 91,84% apmērā finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

lielals logo

 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack