LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
EESK Transporta, enerģētikas, infrastruktūras un informācijas sabiedrības specializētajai nodaļai jauna prezidente PDF Drukāt E-pasts
Autors Administrator   
Otrdiena, 28 janvāris 2020 09:58

ten sekcijas velesanas

Pirmo reizi par Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas (EESK) Transporta, enerģētikas, infrastruktūras un informācijas sabiedrības specializētās nodaļas (TEN) prezidenti ievēlēta EESK locekle no Latvijas, kā arī pirmo reizi no Baltijas valstīm. Tomēr Latvijas valdībai vēl jāapstiprina EESK mandāts 2020.-2025.gadam.

Kopš 2008.gada Baiba strādā par Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijas starptautisko un ES lietu padomnieci. Kopš ievēlēšanas EESK Baiba Miltoviča ir aktīvi strādājusi pie vairākiem TEN specializētās nodaļas atzinumiem; no 2017. gada pilda Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas, EESK III grupas viceprezidentes amatu. Baiba Miltoviča ir pabeigusi Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultāti, iegūstot maģistra grādu politikas zinātnē un turpinot studijas Austrumsomijas universitātē.
TEN specializētajā nodaļā strādā 122 locekļi no 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm pārstāvot darba devēju un darba ņēmēju organizāciju un citu interešu grupu pārstāvjus. TEN specializētā nodaļa darbojas, izstrādājot - atzinumus pēc Eiropas Parlamenta, ES Padomes, prezidējošās valsts ES Padomē vai pēc Eiropas Komisijas pieprasījuma; pētījumus un projektu ziņojumus; sabiedriskās uzklausīšanas sanāksmes, konferences, kurās iesaistīti eksperti, politikas veidotāji, ieinteresētās personas un plaša sabiedrība.

Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja, kas izveidota 1975.gadā, ir ES padomdevēja institūcija, kurā darbojas darba devēju, darba ņēmēju organizāciju un citu interešu grupu pārstāvji. Tā sniedz atzinumus par ES jautājumiem Eiropas Komisijai, ES Padomei un Eiropas Parlamentam.

Papildus informācija: https://www.eesc.europa.eu/lv/sections-other-bodies/sections-commission/transport-energy-infrastructure-and-information-society-ten


Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 28 janvāris 2020 13:02
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack