LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
Kāpēc nepieciešama aprites ekonomika? PDF Drukāt E-pasts
Autors Baiba Miltoviča   
Otrdiena, 31 jūlijs 2018 10:55

economia-circolare Aprites ekonomika ietver ne tikai atkritumu apsaimniekošanu, bet arī ražošanas attīstību un iespēju pilnvērtīgāk izmantot ierobežotos planētas resursus. Ir nepieciešams samazināt pārtikas atkritumu apjomu, novērst pārtikas atkritumu rašanos, veicināt drošu nepārdotās pārtikas sadali. Tāpat būtu jāstiprina patērētāju izpratne par “Izlietot līdz” un “Ieteicams līdz” marķējumu nozīmi.

Saskaņā ar Eurostat informāciju 2016. gadā Latvijā tika pārstrādāti nepilni 30% atkritumu, bet vairāk nekā 70% nonāca poligonos. "Aprites ekonomiku" var skaidrot divos veidos - pirmais veids, produkta salabošana, kad produkts vai tā daļas vairs nevar tikt lietotas atkārtoti, tās ir jāpārstrādā, lai iegūtu tehniskos elementus. Otrs aprites ekonomikas aplis ir bioloģisko materiālu aprite. Tie ir jau atjaunojamie materiāli, un arī ir svarīgi, lai tie viena produkta dzīves cikla beigās tiktu izmantoti citiem atjaunojamajiem materiāliem.

Eiropas Komisija ir ierosinājusi Aprites ekonomikas pakotni – likumdošanas kopumu ar mērķi Eiropā veicināt pāreju uz aprites ekonomiku. Arī Eiropas Parlaments apstiprināja aprites ekonomikas noteikumus, tā atbalstot vērienīgu atkritumu pārstrādes mērķu noteikšanu.

Nākamie soļi: Noteikumi vēl oficiāli jāapstiprina ES Padomei, bet pēc tam tiek tiks publicēti ES Oficiālajā Vēstnesī.

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 02 augusts 2018 12:41
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack