LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
Zāļu cenu pārbaudes forma PDF Drukāt E-pasts
Autors Baiba Miltoviča   
Otrdiena, 29 janvāris 2019 15:17

Š.g. 25.janvārī tika organizēta konference Viļņā, Lietuvā, lai izpētītu sabiedrības veselības politikas problēmas Centrāleiropas, Austrumeiropas un Dienvidaustrumeiropas valstīs. Padomes priekšsēdētāja Tekla Žabova konferencē pārstāvēja LPIAA. Pasākumā dalībnieki izpētīja, ko Eiropas Savienība var darīt, lai mazinātu plaisu starp Austrumu un Rietumu dalībvalstīm. Plaisa bezrecepšu zāļu cenu ziņā pastāv arī starp Baltijas valstīm. Latvijas Radio rubrikā «Farmācijas neredzamā vara» izpētīja, ka Latvijā liela daļa populāro bezrecepšu zāļu ir dārgākas nekā kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā.

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) aicina iedzīvotājus izmantot mājaslapā http://www.zva.gov.lv/zalucenas pieejamo zāļu cenu pārbaudes formu, kas palīdzēs iegādāties savām finansiālajām iespējām atbilstošākos medikamentus no tirgū esošajiem analogiem. Turpat var arī noskaidrot, vai lētākais medikaments ir pieejams aptiekās.

Meklētājs piedāvā cenu meklēt gan pēc zāļu nosaukuma (piemēram, Ibumetin), gan aktīvās vielas (piemēram, Ibuprofenum), skaidro ZVA. Meklētājā ierakstot aktīvās vielas nosaukumu, meklēšanas rezultātos parādīsies Latvijā pieejamie medikamenti ar konkrēto zāļu sastāvā esošo aktīvo vielu un tiem pretī būs norādīta aptiekas maksimāli pieļaujamā cena. Uzejot uz izvēlētā medikamenta nosaukuma ir iespēja iegūt plašāku informāciju - par zāļu pieejamību, zāļu aprakstu, zāļu lietošanas instrukciju u.c. veida informāciju. Savukārt ierakstot zāļu nosaukumu, uzzināsiet cenu visām zālēm ar šādu nosaukumu, bet dažādiem iepakojumiem un koncentrāciju. Meklēšanas formā „Pārbaudi zāļu cenu” pieejama informācija tikai par tām zālēm, kuru cenas ražotājs deklarējis Zāļu valsts aģentūrā un tām zālēm, kas netiek kompensētas no valsts. Ja aptiekā nācies iegādāties zāles par neatbilstošu cenu, iedzīvotāji par šādu neatbilstību var Zāļu valsts aģentūrai vai Veselības inspekcijai.

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 13 februāris 2019 18:24
 
PIAA statistika par 2018.gadu PDF Drukāt E-pasts
Autors Andrejs Vanags   
Ceturtdiena, 17 janvāris 2019 16:58
Statistika attēls

Jaunais 2019.gads nu ir sācies un tas nozīmē, ka ir laiks apkopot pirmos pagajušā gada rezultātus. Šajā rakstā mēs vēlamies īsumā iepazīstināt lasītājus ar Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijā (PIAA) saņemto sūdzību un jautājumu statistiku par 2018.gadu.

Turpmāk, ar lielu interesi gaidīsim darbības pārskatus arī no Patērētāju tiesību aizsardzības centra un dažādiem patērētāju strīdu ārpustiesas risinātājiem (tiem vajadzētu parādīties līdz šī gada 1.martam).

Lasīt tālāk...
 
Svētki, parādi, tiesības un salīdzini.lv PDF Drukāt E-pasts
Autors Andrejs Vanags   
Trešdiena, 19 decembris 2018 12:50
Ziemassvētku dāvanu attēls

Laikā, kad mēs vēlamies sagādāt priekus saviem mīļajiem, ir svarīgi nezaudēt veselu saprātu, lai mūsu pirkumi turpinātu sagādāt mums prieku arī turpmāk, kad svētku sezona būs galā. Šajā rakstā piedāvājam trīs ieteikumus šai svētku sezonai.

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 19 decembris 2018 12:55
Lasīt tālāk...
 
Dabasgāzes tirgus mājsaimniecībām PDF Drukāt E-pasts
Autors Baiba Miltoviča   
Piektdiena, 14 decembris 2018 17:05
Related image Līdz šim mājsaimniecības turpināja dabasgāzi iegādāties no bijušā tirgus monopolista, akciju sabiedrības “Latvijas Gāze” par Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) noteikto cenu. Šāds pienākums piegādāt dabasgāzi mājsamniecībām AS “Latvijas Gāze” kā publiskajam tirgotājam bija noteikts līdz 2019. gada 1. janvārim.

Izmaiņas no 2019. gad 1. janvāra - mājsaimniecības saņems rēķinus tad, kad AS “Latvijas Gāze” iesniegs mājsaimniecībai pārrēķinu un tad, kad mājsaimniecība nosūtīs skaitītāju rādījumus. Lai noskaidrotu, kāds būs mājsaimniecības aptuvenais kopējais maksājums par gāzi, dodies uz AS “GASO” tarifu kalkulatoru: https://www.gaso.lv/tarifu-projekta-kalkulators

Lai gan pastāv regulētā cena, PIAA aicina mājsaimniecības iepazīties ar citu tirgotāju piedāvājumiem un slēgt līgumu ar to tirgotāju, kas piedāvā to vajadzībām piemērotāko pakalpojumu. Dabasgāzes tirgotāju reģistrā komersantam ir jāreģistrējas, ja tas plāno nodarboties ar dabasgāzes tirdzniecību jebkuriem enerģijas lietotājiem. Reģistrs ir pieejams SPRK mājas lapā: https://www.sprk.gov.lv/uploads/doc/Gazestirgotajuregistrs.pdf

Tāpat PIAA aicina iepazīties ar dabasgāzes lietotāja atļautās maksimālās slodzes samazināšanas kārtību, papildus informācija ir peeiajam šeit: https://www.gaso.lv/slodzes-samazinasanas-kartiba

Ja nepieciešama turpmāka palīdzība, lūdzu rakstiet PIAA - info@pateretajs.lv vai sazinieties ar SPRK tālr. 67097289.

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 08 janvāris 2019 12:09
 
PIAA pārstāvji satiek mazturīgos Jelgavā PDF Drukāt E-pasts
Autors Baiba Miltoviča   
Ceturtdiena, 06 decembris 2018 10:03

jelgava foto 30.11.2018 Ar Patērētāju tiesību aizsardzības centra atbalstu Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (PIAA) 2018.gada 30.novembrī piedalījās Jelgavas radošo domu un darbu centra "Svētelis" rīkotajā pasākumā mazaizsargātajiem un mazturīgajiem pilsētas iedzīvotājiem.

Pasākuma gaitā PIAA uzrunāja dažāda vecuma apmeklētājus, tomēr pārsvarā vecākus par 30 gadiem un no mazaizsargātām un mazturīgām sociālām grupām. Galvenokārt, apmeklētājus interesēja jautājumi, kas bija saistīti ar patērētāju tiesībām t.i. neatbilstība līguma noteikumiem un atteikuma tiesības.

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 06 decembris 2018 10:28
 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 30
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack